Hedefimiz

100.000

Öğrenci

Sorularınız için

Pzt - Cum 8.00 - 18.00

Bize Ulaşabilirsiniz

 

Bahçelievler Rotary Kulübü Hakkında

ANKARA BAHÇELİEVLER ROTARY KULÜBÜ HAKKINDA

2015 yılında 30. yılını kutlayan Bahçelievler Rotary Kulübü, Ulus Rotary Kulübü tarafından kurucu başkanı Rotaryen Dr. Berdan Akalın tarafından 05 Nisan 1985 tarihinde Bahçelievler semtinde oturan veya işyeri olan kişilerden oluşturularak kuruldu.

Bahçelievler Rotary Kulübü, 22.Mayıs.1987 tarihinde Charter alan (Uluslararası Rotary tarafından tanınan) Kulübün ilk toplantısını Kızılay’daki Etap Mola Otelinde gerçekleştirdi. Bu toplantıda kulüp toplantılarının Perşembe günleri öğle saatlerinde yapılması kararlaştırıldı. Daha sonra 1990-1991 döneminde alınan bir kararla toplantılar akşam saatlerine alındı.

Kulüp, Polio Mücadelesini Bölgemizde ilk başlatan kulüptür. Bu öncü rolü tüm bölge ve ülkemizde Polio’nun sona ermesi ile başarıya ulaşmıştır.
Kuruluştan bugüne kadar yaptığımız haftalık toplantıları sırasıyla Etap Mola, Evkuran, Bulvar Palas, Best Otel, Ankara Kulübü, Houston Otel, Limak Ambassadore Otel ve Wyndham Otel’inde yapılmış olup, kulüp halen Holiday Inn Otel’de toplanmaktadır.
Kulüp bugüne kadar yaptığı toplantılara, Sayın Süleyman Demirel, Sayın Vedat Dalokay, Sayın İstemihan Talay, Sayın Ersin Faralyalı, Sayın Uluç Gürkan, eski hakemlerimizden Sayın Talat Tokat ve Sayın Erman Toroğlu ve Uluslararası Rotary Başkanı Mr. Mat Caparas ve mesleği üzerinde söyleşide bulunan birçok ünlü kişi konuşmacı olarak katılmışlardır.
Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü hamiliğinde, 1994 yılında Ankara Bahçelievler Rotaract Kulübü,  1996 yılında Tandoğan Rotary Kulübü, 2003 yılında Kastamonu Rotary Kulübü, 2012 yılında Çayyolu Rotary Kulübü kurulmuştur.
Kulübün üyelerinin %100 Paul Harris Dostu, %100 Benefactor ve %100 EREY olduğu bölgedeki tek kulüptür.